przewoznik-spedycja-wspolpraca

Współpraca przewoźnik-spedycja – jak wygląda w praktyce?

Posiadanie własnego środka transportu może być świetnym punktem wyjściowym, aby nawiązać korzystną współpracę ze sprawdzonym spedytorem. Zatem czym powinna wyróżniać się dobra umowa i jakie warunki spełniać?

Jak znaleźć stałą współpracę z firmą spedycyjną?

Jeżeli dysponujemy swoim własnym taborem transportowym i jesteśmy gotowi do podjęcia nowych wyzwań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć współpracę ze spedytorem. Większość kierowców zastanawia się, gdzie warto szukać firmy spedycyjnej godnej polecenia, z którą można by było nawiązać nie tylko dobrą, ale i dłuższą współpracę.

Odpowiedź na to pytanie w gruncie rzeczy jest prosta, ponieważ żyjemy w czasach, gdzie internet bardzo ułatwia nam życie. To właśnie tam warto rozglądać się za ogłoszeniami poszukując odpowiedniej firmy spedycyjnej. Na wszelkiego rodzaju forach internetowych, czy giełdach transportowych nie brakuje rzetelnych firm.

Jak wyglądają korzystne warunki współpracy ze spedycją?

Przede wszystkim na samym początku muszą zostać określone pewne i jasne warunki, aby współpraca przebiegała nie tylko dobrze, ale żeby była korzystna dla obu stron, czyli przewoźnika i spedytora.

Z punktu widzenia kierowcy szczególnie atrakcyjne będą szybkie przelewy na konto za wykonaną pracę, adekwatna stawka za kilometr bez względu na okoliczności, czy stałe zlecenia zarówno krajowe, jak te zagraniczne, oraz wsparcie spedytora na każdym etapie zlecenia. Duże znaczenie dla kierowców ma też to, iż wolą sprawdzonych pracodawców, którzy mają pozytywne opinie wśród innych kontrahentów.

Czy taka współpraca się opłaca?

wspolpraca-przewoznik-spedycja-czy-sie-oplaca

Na początku, taka forma współpracy może wydać się mało interesująca, lecz z perspektywy czasu kooperacja z firmą transportową może być równie opłacalna, jak w przypadku samodzielnego podejmowania zleceń. Prawdą jest, iż stawki, które wynegocjuje spedytor nie są zbyt wysokie i zachęcające do podjęcia współpracy, gdyż przewoźnik może samodzielnie, takie wytargować.

Nie mniej jednak zysków ze współpracy ze spedytorem należy szukać gdzie indziej. Mianowicie przedsiębiorca, dzięki temu może skupić się tylko i wyłącznie na kwestiach związanych z transportem, nie tracąc zbędnego czasu na wiele formalności, a to w tym biznesie jest priorytetem.

Jakich przewoźników szukają firmy spedycyjne?

Sytuacja na rynku ciągle się zmienia jednak firmy spedycyjne pożądają przede wszystkim przewoźników, którzy dysponują samochodami z ciągnikami siodłowymi z naczepą o ładowności do 24 ton. Jest to, bowiem bardzo korzystne, gdyż istnieje wtedy możliwość transportu wielkogabarytowego, takiego jak np. maszyny, czy nawet całe linie produkcyjne.

W obecnych czasach coraz więcej firm spedycyjnych chce zdobyć obszerną wiedzę o ewentualnym współpracowniku, dlatego nie tylko dzwonią do innych firm pytając o opinię, ale także sprawdzają dokumenty rejestracyjne i licencję oraz polisę u ubezpieczyciela.

Pożądane przez spedytorów kierunki transportu

Nie od dzisiaj wiadomo, iż transport międzynarodowy ciągle się rozwija, dlatego wielu spedytorów chętnie nawiązuje współpracę z przewoźnikami, którzy wyrażą gotowość do podjęcia zleceń międzynarodowych.

Najczęstszymi kierunkami spedycyjnymi poza granicami naszego kraju są Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, czy Austria. Chęć szybkiego zarobku, oraz w większości stałych zleceń przekonuje przewoźników, którzy zgadzają się na takie rozwiązania i podejmują decyzję o zleceniach międzynarodowych.

Wyżej wymienione wskazówki powinny być pomoce przy szukaniu dobrych i sprawdzonych firm spedycyjnych, z którymi warto nawiązać dłuższą współpracę. Nie mniej jednak przewoźnik, aby zwiększyć szansę i zyskać w oczach spedytora musi być zdecydowany na gotowość do nawet kilkutygodniowych wyjazdów oraz dysponować odpowiednimi autami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *